Наш колектив

Зворотній зв’язок

  Ваше Ім'я (обов'язково)

  Ваш Email (обов'язково)

  Тема

  Ваше Повідомлення

  Архів записів

  День пам’яті героїв Крут

  Ще юнаки, ще майже діти

  А навкруги і смерть і кров

  На порох стерти, перебити! –

  Іде на Київ Муравйов.

  Полків його не зупинити,

  Та рано тішитесь кати:

  Коли стають до зброї діти,

  Народ цей – не перемогти.

  Вірш Миколи Луківа «Крути»

   

            29 січня річниця бою під Крутами — подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

            На вшанування пам’яті Героїв Крут у школі відбувся цикл  тематичних, історично-інформаційних заходів та книжкова виставка: «Крути – наша слава, наша історія» . Лекторська група у складі учнів 10 класу підготувала історичний матеріал про події, які відбулися 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.  Учні  хвилиною мовчання вшанували пам’ять про трагічну загибель студентського куреня під Крутами, що стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Також були продемонстровані відеоматеріали стосовно бойових дій під Крутами та створення меморіалу пам’яті юним героям.

              Минуть роки, століття. Пам’ять про юнаків,  не зникне вовік. Не має права зникнути. Адже без неї немає історії, немає народу, немає країни. Вона світитиме не тільки українцям, але й усім тим, хто готовий покласти своє життя заради ідеї.

   

  О Боже наш добрий,

  З високого неба

  Молитву сьогодні

  Заносим до Тебе

  За тих, що боролись

  При станції Крути,

  За нашу державу

  Із ворогом лютим,

  Що в битві цій впали

  В цю зиму криваву…

  Прийми їх до себе!

  Прийми в свою славу!

  

  Комментарии закрыты.