Наш колектив

Зворотній зв’язок

  Ваше Ім'я (обов'язково)

  Ваш Email (обов'язково)

  Тема

  Ваше Повідомлення

  Архів записів

  Весняна педрада

              Сучасне інформаційне суспільство — це період високих технологій, що потребує від освіти формування компетентної та активної особистості. Саме на досягнення кінцевого результату — розвитку особистості через призму формування життєво необхідних компетентностей — націлена сучасна модель освіти. Життєвий досвід дитини — вирішальний фактор формування особистості, а вся система навчання і виховання повинна допомогти їй виявити у собі і розвинути те, що їй органічно притаманне. Нові вимоги ставлять за практично значущу мету діяльності вчителя не управління процесом засвоєння учнями знань, а педагогічний супровід формування компетентної особистості. Основна мета реформування освіти полягає в запровадженні компетентнісного підходу до навчання, який передбачає формування в школярів компетентностей необхідних в житті.

  27.03.2018 відбулося засідання педагогічної ради з теми: «Психологічні засади впровадження технологій розвитку критичного мислення.»

  Впровадження нових освітніх технологій особистісно-зорієнтованого навчання на уроках — це передумова активної пізнавальної діяльності учнів: нестандартна, цікава, творча робота, яка пробуджує у дітей інтерес до знань і сприяє емоційному, духовному та інтелектуальному розвитку школярів. Однією з інноваційних технологій, що допомагає учню не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє розвитку його особистісних якостей, є технологія формування та розвитку критичного мислення.

  На педагогічній раді вчителі не тільки прослухали матеріал з теми, а й на практиці спробували працювати з методами та формами роботи з технологіями розвитку критичного мислення. Вчителі, які входять до творчої групи підготували фрагменти уроків під час яких були використані такі технології розвитку критичного мислення як:

  Стратегія «Асоціативний кущ»

  Стратегія «Кубування»

  Стратегія «Есе», «Дискусія»

  Стратегія «Кероване читання з передбаченням»

  Стратегія «Порушена послідовність»

  Стратегія «Взаємні запитання»

  Стратегія «Доповідач-респондент»

        Керуючись цими стратегіями на уроці, ми зможемо забезпечити умови для повноцінного розвитку особистості, формування в неї творчого критичного мислення. Саме тому навчальне заняття повинно бути справжньою «педагогічною майстернею», де слово жило б, трепетало всіма барвами і відтінками в душі кожної дитини, щоб діти кожен вислів сприймали не лише розумом, а й серцем, намагалися побачити живу картину, почути звуки, прислухатися до переданих почуттів  і уміли висловити свої думки.

  

  Добавить комментарий