Пошук по сайту

Лінія для дітей і про дітей

Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія

Національна дитяча гаряча лінія

Наш колектив

Зворотній зв’язок

Ваше Ім'я (обов'язково)

Ваш Email (обов'язково)

Тема

Ваше Повідомлення

Архів записів

Весняна педрада

            Сучасне інформаційне суспільство — це період високих технологій, що потребує від освіти формування компетентної та активної особистості. Саме на досягнення кінцевого результату — розвитку особистості через призму формування життєво необхідних компетентностей — націлена сучасна модель освіти. Життєвий досвід дитини — вирішальний фактор формування особистості, а вся система навчання і виховання повинна допомогти їй виявити у собі і розвинути те, що їй органічно притаманне. Нові вимоги ставлять за практично значущу мету діяльності вчителя не управління процесом засвоєння учнями знань, а педагогічний супровід формування компетентної особистості. Основна мета реформування освіти полягає в запровадженні компетентнісного підходу до навчання, який передбачає формування в школярів компетентностей необхідних в житті.

27.03.2018 відбулося засідання педагогічної ради з теми: «Психологічні засади впровадження технологій розвитку критичного мислення.»

Впровадження нових освітніх технологій особистісно-зорієнтованого навчання на уроках — це передумова активної пізнавальної діяльності учнів: нестандартна, цікава, творча робота, яка пробуджує у дітей інтерес до знань і сприяє емоційному, духовному та інтелектуальному розвитку школярів. Однією з інноваційних технологій, що допомагає учню не тільки засвоїти певний обсяг знань, а й сприяє розвитку його особистісних якостей, є технологія формування та розвитку критичного мислення.

На педагогічній раді вчителі не тільки прослухали матеріал з теми, а й на практиці спробували працювати з методами та формами роботи з технологіями розвитку критичного мислення. Вчителі, які входять до творчої групи підготували фрагменти уроків під час яких були використані такі технології розвитку критичного мислення як:

Стратегія «Асоціативний кущ»

Стратегія «Кубування»

Стратегія «Есе», «Дискусія»

Стратегія «Кероване читання з передбаченням»

Стратегія «Порушена послідовність»

Стратегія «Взаємні запитання»

Стратегія «Доповідач-респондент»

      Керуючись цими стратегіями на уроці, ми зможемо забезпечити умови для повноцінного розвитку особистості, формування в неї творчого критичного мислення. Саме тому навчальне заняття повинно бути справжньою «педагогічною майстернею», де слово жило б, трепетало всіма барвами і відтінками в душі кожної дитини, щоб діти кожен вислів сприймали не лише розумом, а й серцем, намагалися побачити живу картину, почути звуки, прислухатися до переданих почуттів  і уміли висловити свої думки.