Наш колектив

Зворотній зв’язок

  Ваше Ім'я (обов'язково)

  Ваш Email (обов'язково)

  Тема

  Ваше Повідомлення

  Архів записів

  « Що необхідно знати про вибухонебезпечні предмети та заходи обережності при виявленні».

  З метою  виховання почуття відповідальності за своє життя та життя інших людей, ознайомлення дітей з  вибухонебезпечними  предметами  й речовинами , про їхню загрозу життю та здоров’ю  7 жовтня 2016 року в навчальному закладі відбулася зустріч з представником СО «Відповідальні громадяни»  на тему « Що необхідно знати про вибухонебезпечні предмети та заходи обережності при виявленні». 

  ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ  ТА ЗАХОДИ ОБЕРЕЖНОСТІ ПРИ ЇХ ВИЯВЛЕНІ

          При  випадковому  виявлені  вибухонебезпечних предметів, деякі  громадяни,  а  особливо діти, доторкуються до них, а іноді намагаються  розібрати  їх, палять на вогнищах, вдаряють по ним, кидають, що приво­­­дить до вибухів і, звичайно, нещасних випадків.

          Тому  необхідно  щоб все населення, а особливо діти, мали ясну  уяву  про  грізну  силу  що причаїлася в вибухонебезпечних предметах і  чітко знали правила поведінки при їх виявлені.

          Всі  артилерійські міни і снаряди, реактивні і інженерні міни,  авіабомби,  ручні гранати, тощо, начинені вибухівкою і можуть вибухну­­­ти від  удару,  тертя,  струсу та  при інших механічному або тепловому  впливу.

          Гази,  що утворюються під час вибуху, з великою силою розрива­­­ють  металічний  корпус  боєприпасу  на  безліч осколків, які розліта­­­ючись у різні  боки,  наносять  ураження на значній відстані від місця  вибуху.

          Вибухові  речовини,  що використовуються в набоях, являють со­­­бою  хімічні з’єднання різного кольору — від світло-жовтого до темно-коричневого.

          Навіть  після  довгого  перебування в воді або в землі а в де­­­яких  випадках,  при  хімічній взаємодії з металевим корпусом, утворю­­­ють новий вид дуже чутливого вибухового з’єднання.

            АРТИЛЕРІЙСЬКІ  СНАРЯДИ  —  складаються із металевого корпуса,  вибухового  снаряда  і вибухового пристрою-підривача (голов­­­ного або донного).

            АРТИЛЕРІЙСЬКІ  І РЕАКТИВНІ МІНИ по будові аналогічні артилерійським  снарядам. В донній частині міни мається стабілізатор  з камерою для викидного заряду. Із всіх боєприпасів артилерійські  міни  найбільш  небезпечні, так як їх підривачі  надзвичайно чутливі до механічного впливу і до нагрівання.

            АВІАЦІЙНІ  БОМБИ  зовнішньо схожі з артилерійськими мінами,          але крім  головного  підривача вони можуть мати ще донні або бокові. Як правило  бомби  які  не вибухнули виявляються під час земляних робіт на великій глибині.

  ІНЖЕНЕРНІ  МІНИ  бувають  різноманітних  форм і конструкцій. по призначенню вони  підрозділяються  на протитанкові і про­­­ти піхотні.  Корпуса  інженерних  мін можуть бути металічні, дерев’яні або пластмасові. Начиняються вони сильною вибухівкою і використовується підривач натисної або натяжної дії.

  РУЧНІ  ГРАНАТИ  мають яйцеподібну або циліндричну форму. Забезпечуються  запалами,  які розміщуються в запальному гніз­­­ді корпуса і в більшості випадків їх не видно.

          Всі  види  боєприпасів мають підривачі або запали, різноманіт­­­ні по конструкції і способу установки.

          Вони  начинені дуже потужною і високочутливою вибухівкою і то­­­му  вони  навіть  відокремлені  від корпусів боєприпасів являють собою  серйозну небезпеку.

          Якщо  в  виявленому боєприпасі відсутній підривач, то це ще не  означає що він безпечний так як в середині його може бути вибухівка.

          Слід  пам’ятати,  що зовнішній вид боєприпасів від довгого пе­­­ребування  в  ґрунті сильно міняється: вони деформуються, покриваються                                 іржею.  Тому при виявлені незнайомих предметів їх не слід трогать, так  як вони можуть виявитись вибухонебезпечними.

  ДО  ВИЯВЛЕНИХ  ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИХ  ПРЕДМЕТІВ НІ В ЯКОМУ РАЗІ НЕ  МОЖНА ДОТОРКУВАТИСЯ.

          Порушення цього правила приводило до дуже тяжких наслідків.

          При  виявлені вибухонебезпечних предметів оддалік від населен­­­их  пунктів треба добре  запам’ятати дорогу до того місця, де вони ви­­­явлені і поставити коло них жердину. Якщо такі предмети знайдені в на­­­селеному  пункті  (в саду, на дорозі, на подвір’ї, на пляжі. тощо) не­­­обхідно  поставити  тимчасову охорону.  Про знайдені вибухонебезпечних  предметів необхідно  негайно сповістити в місцеві органи самоврядуван­­­ня/державної адміністрації/, міліцію, правління КСП, в школу.

          Органи  міліції, керівники установ, навчальних закладів та ін­­­ших  організацій при одержані повідомлення про виявлення на їх терито­­­рії  вибухонебезпечних  або яких інших незнайомих предметів зобов’яза­­­ні негайно  забезпечити їх огородження і охорону та сповістити найближ­­­чий військкомат.

          Знешкоджувати  вибухонебезпечні  предмети можуть тільки спеці­­­альні команди підривників.

          З  метою  попередження  нещасних  випадків необхідно проводити  масово-роз’яснювальну  роботу  серед  населення і особливо серед дітей  шкільного віку.

          Щорічно  на  початку навчального року у всіх класах класні ке­­­рівники  проводять  вступний інструктаж. Програма вступного інструкта­­­жу обов’язково  повинна  містити  інформацію про поводження з вибухоне­­­безпечними та незнайомими предметами.

          Програма  (інструкція)  вступного  інструктажу  є  єдиною  для  всіх класів /може  мати  деякі  корективи по віковим групам. Наприклад  для  1-3  кл; 5-8 кл; 9-11кл.) і оформляється у відповідності до вста­­­новлених вимог щодо оформлення інструкцій.

          Для  проведення  роботи  по попередженню нещасних випадків від  вибухонебезпечних  предметів,  в школі необхідно організувати збір да­­­них  про  ці  предмети.  Інформацію можна одержати в органах місцевого  управління,  військкоматах  і використовувати цю інформацію при прове­­­дені інструктажів.

          Профілактичну  роботу  необхідно активізувати з настанням вес­­­няно-літнього  періоду, під час польових робіт, шкільних канікул, збо­­­ру  металолому,  екскурсій, туристичних походів, відпочинку в оздоров­­­чих таборах.

          З  метою своєчасного виявлення вибухонебезпечних предметів не­­­обхідно  уважно оглянути місцевість навколо навчально-виховного закла­­­ду,  табору  праці та відпочинку, оздоровчого табору, туристичних баз,  дитячих  садків  тощо. Особливо уважно слід оглянути кручі, лісосмуги,  урочища, ліс.

          Перед  масовим збором металолому також необхідно дітям роз’яс­­­нити,  як вести себе при виявлені вибухонебезпечних предметів або нез­­­найомих  предметів.  До інструктування слід також залучати представни­­­ків  військкоматів, військових частин, добре обізнаних з питань повод­­­ження з вибухонебезпечними предметами та їх будовою.

         

  

  Добавить комментарий