Наш колектив

Зворотній зв’язок

  Ваше Ім'я (обов'язково)

  Ваш Email (обов'язково)

  Тема

  Ваше Повідомлення

  Архів записів

  160 років від дня народження Івана Франка

   “Яко син селянина, вигодований твердим мужицьким хлібом, я почуваю себе до обов’язку віддати працю свого життя тому простому народові. Вихований у твердій школі, я відмалку засвоїв собі дві заповіді. Перша, то було власне почуття того обов’язку, а друга, то потреба ненастанної праці”.

  Іван ФРАНКО. 1898

        2016 року Україна святкує славний ювілей – минає 160 років від дня народження Івана Франка, всесвітньо знаного поета, прозаїка, драматурга, публіциста, перекладача й видатного вченого, номінованого на Нобелівську премію, якої він був безперечно гідний.

        Внесок Івана Франка до української літератури і культури загалом величезний, та й працював він не заради хоч би й найвищих нагород. Він був робітником на культурній ниві, і його вагомий доробок – понад 100 томів – не лише підняв цілі пласти національного життя, а й завдяки зверненню до загальнолюдських цінностей не втратив актуальності й донині. Іван Франко залишив по собі багатющу спадщину не лише рідною українською, а й німецькою, польською, російською, чеською мовами; його твори друкувалися в багатьох європейських газетах, часописах, енциклопедичних виданнях, різноманітних збірниках.

        У січні – березні  2016 року учителями  української мови та літератури  були проведені заходи з нагоди ювілею І.Я.Франка. Під час урочистої  лінійки «З нагоди 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня смерті Івана Франка» —  «Вшануємо пам’ять видатної людини», на якій присутніх було ознайомлено з короткою біографією письменника, учні читали вірші славного Каменяра. Учителя  провели також круглий стіл «Іван Франко – це розум і серце нашого народу» . Діти оформляли стіннівки за творами талановитого майстра слова.

   213 всего просмотров,  2 просмотров сегодня

  

  Добавить комментарий