Наш колектив

Зворотній зв’язок

  Ваше Ім'я (обов'язково)

  Ваш Email (обов'язково)

  Тема

  Ваше Повідомлення

  Архів записів

  Адаптація першокласників до школи

  Адаптація першокласників до школи

    Початок навчання дитини в першому класі — це складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін. Психологічне напруження у першокласників, які вперше переступили поріг школи, виникає як результат реакції на незвичну обстановку. Діти не знають, чим відрізняється учитель від вихователя дитячого садка, а також від мами та бабусі. У дитини є побоювання і по відношенню до однолітків: чи зможе вона учитися так, як всі; чи будуть з нею товаришувати діти; чи не будуть її ображати.

  Психологічна напруга посилюється фізичною. Новий режим життя — режим учня — припускає підвищену працездатність у порівнянні зі старшою групою дитячого садка. В школі необхідно уважно слухати учителя, не балуватись на уроках, уміти підкорятись правилам і режиму дня. Деякі першокласники хворобливо реагують на зміни умови життя: порушується сон, апетит, послаблюється опір організму до хвороб.

  Пристосування (адаптація) дитини до школи відбувається не одразу. Не день і не тиждень потрібно для того, щоб призвичаїтися до школи по-справжньому. Це досить тривалий процес, пов’язаний зі значним напруженням усіх систем організму. Лише через півтора — два місяці поступово підвищуються та стають більш стійкими показники працездатності, у дитини спадають напруження та тривожність.

  Залежно від стану здоров’я, сімейної ситуації, відвідування чи не відвідування дитячого садка адаптація до школи може мати різний перебіг.

  Безумовно, діти, які відвідували дитячі заклади, значно легше адаптуються до школи, ніж «домашні», які не звикли до тривалого перебування в дитячому колективі, до певного режиму.

  Для того, щоб перше відвідування школи принесло задоволення, позитивний настрій, можна порадити батькам наступне:

  • напередодні у ранець покладіть якусь дрібничку: чи незвичайний олівець, чи то кумедний ластик. Дитина зрадіє, побачивши таку знахідку;
  • бажано біля подушки покласти невеличкий сюрприз або подарунок. Коли дитина прокинеться, то це розвіє трохи дитячі хвилювання і підкреслить важливість події;
  • першого вересня відкладіть усі справи, візьміть на роботі відгул. Коли дитина вперше переступить шкільний поріг, Ви маєте бути поруч з нею;
  • забороніть собі цього дня повчання дитини, не гнівайтесь, не хмуртеся, не обурюйтесь і не підвищуйте голос;
  • скажіть своїй дитині, який вона має чудовий вигляд;
  • зустрічаючи дитину зі школи, розпитайте її, як пройшов день. Поцікавтесь, що вона робила, і обов’язково похваліть за те, що вона трималась впевнено;
  • увечері влаштуйте святкову вечерю;
  • не забудьте дитині сказати, як сильно ви її любите;
  • засинаючи, дайте собі слово бути стосовно дитини й надалі такими ж спокійними та уважними.

  Ввійти впевнено в шкільне життя допоможе дитині звичайна увага, доброта учителя, його вміння доступно пояснювати правила навчання і поведінки. Але, все ж таки, найкращий помічник і порадник — це Ви, батьки.

   

   102 всего просмотров,  2 просмотров сегодня

  

  Добавить комментарий