Наш колектив

Зворотній зв’язок

  Ваше Ім'я (обов'язково)

  Ваш Email (обов'язково)

  Тема

  Ваше Повідомлення

  Архів записів

  Як вберегти дитину від «груп смерті» та депресивних спільнот.

                                                                                      ПОРАДИ ПСИХОЛОГА…
                                             Як вберегти дитину від «груп смерті» та депресивних спільнот.

  Діти перебувають в групі ризику бо легко підпадають під вплив якогось «лідера». Особливо це підлітки,  в яких є чи були непорозуміння з батьками, які не навчилися налагоджувати певні відносини. Це ті діти, які страждають від невиражених емоцій, від того що вони не були прийняті в свій час сім’єю, соціумом. Підлітки дуже вразливі, бо вони переживають кризовий період, шукають себе, своє місце в житті і відчувають себе подвійно. Дитині здається, що вже вона доросла, нетерпимо ставиться до вказівок, критики. І в цьому її підтримують в таких спільнотах. Достигаючи підліткового віку діти віддаляються від батьків, для них важливою стає думка колективу. Причому це може бути не надто соціально прийнятна група за нашими мірками. Скоріше навпаки: важлива думка соціально неприйнятних груп, де випивають, палять, роблять якісь дорослі або заборонені досі речі. А батьки відходять на другий план. І тому діти вступають в соцмережах в такі спільноти: тебе прийняли в щось загадкове, щось «на грані». Це заманливо. А потім вже немає назад шляху, бо їм погрожують, шантажують.
  Що робити батькам у таких випадках? Як попередити біду?

  Батькам треба цікавитися життям своїх дітей.

  — Першочергово з дитиною потрібно говорити. Звісно, підліток буде такі речі приховувати. Приховують же вони, що почали палити, вживати алкоголь. Але часто підліток зацікавлений у тому, щоб на них більше звертали уваги. Багато дітей, які належать до групи «уявних суїцидів» так намагаються привернути увагу, сподіваючись, що батьки все-таки почнуть цікавитися її життям. Можна подружитися з дітьми в соцмережах, щоб бачити, чим вони цікавляться.
  — Батьки мають звертати увагу на те, що дитина змінилася, погано спить, стала агресивною, на руках з’явилися невідомі порізи. Розширені зіниці, неадекватна поведінка, погана мова, зміна емоційного стану. Це точно батьки мають бачити і це має бути сигналом, що наступним кроком має бути довірлива розмова.
  Ця розмова має бути щирою: «Я зараз дуже турбуюся. Я хвилююся, що ти виснажений. Мені не байдуже, що ти втомлено виглядаєш». Навіть якщо дитина нічого не каже – це привід поспостерігати за дитиною,побачити спить вона чи ні.
  У довірливих стосунках між батьками і дітьми видно і відчутно, коли стаються погані речі.
  — Але часто батьки піддаються паніці. Починають кричати, карати дитину. Це не в якому разі не можна робити…
  Якщо мама чи тато в розмові керуються емоціями – в цій ситуації це хибне рішення. Емоції важливі. Але якщо це страх чи злість – то тут вони не порадники.
  Батьки найперше мають розібратися в своїх емоціях, спитати самих себе, чому вони сердяться. Відповіддю може бути «мені страшно за свою дитину» або ж «я серджуся, бо мені треба на це відволікатися». Тому кожен з батьків має відповісти на свою емоцію і навчився її правильно виражати. Коли ти зрозумів свою емоцію — знайдеш правильну відповідь що робити.
  Пам’ятайте, що ні злість, ні страх не є порадником.
  Тільки довірливі стосунки не дадуть дітям різати себе, не спати ночами, бажати таких квестів. Таких проблем не буде з людиною, бо вона розуміє, що це щось не те, що це не геройський вчинок.
  У сім’ях, де панують довірливі стосунки, дитина знає, яка вона цінна. Вона розуміє, що сенс життя насправді полягає в любові, в прийнятті, терпінні, у розумінні іншого, а не лише себе.
  Тому найголовніша порада: не будьте байдужими до своїх дітей, навчіться з ними говорити і будувати довірливі стосунки.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Інтернет і діти
                  У XXI столітті комп’ютери та Інтернет стали невід’ємним чинником існування не тільки дорослого суспільства а і наших улюблених дітей. Що стосується дітей, то ті ж самі комп’ютери та Інтернет є не лише чудовим інструментом навчання та розваги, але нажаль ще приховують у собі реальну небезпеку.

                  Все частіше батьки і педагоги говорять про негативний вплив Інтернету на психологічний, емоційний та фізичний стан здоров’я школярів і сходяться на думці, що інтернет більшою мірою відволікає школярів, ніж навчає. Про те, які ж небезпеки таїть для вашої дитини всесвітня павутина, і як уникнути можливих неприємностей – читайте далі.

                  За результатами недавнього опитування, сучасні діти ризикують – відвідати небажані сайти, скачати нелегальне програмне забезпечення чи вплутатися в спілкування з незнайомими людьми, переважно, при користуванні комп’ютером вдома, а зовсім не в школі, як вважають багато батьків. А вся справа в тому, що обмеження на користування комп’ютером у школі набагато суворіше домашніх заборон батьків. Адміністрація навчального закладу, набагато частіше, ніж батьки використовує програмне забезпечення, що обмежує користування підлітками Інтернетом. Тому те, що заборонено дітям у школі, вони з легкістю проробляють вдома.
                    Що ж поганого може трапитися з вашою дитиною, якщо безконтрольно залишати її у Всесвітній павутині?
  1 . Зустріч з неприємними і небезпечними людьми в чатах або сервісах спілкування. За статистикою – це найбільший ризик. Підлітки можуть увійти в компанії, про які їм не варто було б навіть і думати. Це радикальні політичні групи, сатанинські культи, мережеві «оргії”. Звичайно, ці групи існують і в реальному світі, тільки дітям та підліткам набагато легше «на початку» брати участь в їх зборищах, сидячи за комп’ютером у себе вдома.

  2. Образи, аморальний контент. Мова йде не тільки про порнографію. Крім цього існують сайти, присвячені піротехниці, суїциду, обговоренню кримінальних дій, вживання тих чи інших наркотиків. Звідси може роспочатися захоплення наркотиками, алкоголем, курінням і іншими небезпечними речами.

  3.   Багато дітей регулярно навідуються на порнографічні сайти інтернету, а батьки про це нічого не знають. За статистикою – троє з п’яти дітей підписуються на порно-розсилки або іншу послугу, незважаючи на те, що майже 90 відсотків батьків забороняють їм робити це.

  4. Залучення в азартні ігри. Навіть прості он-лайн іграшки — завдають непоправної шкоди, займаючи у дитини переважну частину часу, відволікаючи її від занять і спокійного відпочинку, шкодячи психічному і фізичному здоров’ю.

  5. Отримання брехливої інформації.

  6. На жаль, але діти можуть почати загрожувати людям і порушувати закон.

   

  Увага!!! серйозна небезпека починається тоді, коли підлітки збираються на реальну зустріч зі своїми онлайновими друзями. Навіть у тих інтернетівських спільнотах, які регулюються порядними людьми, навряд чи можна щось зробити, якщо дорослі прикидаються підлітками, щоб здобути прихильність молодих людей. Зловмисник представляється прихильником, який симпатизує співрозмовнику, якому можна довіряти. Він заохочує дитину до обговорення особистих проблем, намагається емоційно прив’язати до себе. Це той самий тип стратегії, яким користуються зловмисники в звичайному світі. Пам’ятайте, що інтернет може представляти реальну загрозу зустрічі дитини з людьми, котрі мають сексуальні плани щодо дітей.

  Як можна запобігти негативним наслідкам користування інтернетом дітьми?

  Безпека дітей в інтернеті:

  1.Навчіть дитину не давати особисті дані (ім’я, адресу, номер або адресу школи, місце роботи батьків та їх робочий телефон), особливо в чатах і на дошках оголошень.

  2.Будьте в курсі електронної пошти, яку отримують ваші діти, а також використовуваного пароля. На жаль, всі ми знаємо, що читати чужі листи не можна, але в даному випадку це правило порушити не завадить.

  3.Попередьте, що не можна відкривати підозрілі посилання електронної пошти, файли, додатки або веб-сторінки від незнайомих або сумнівних людей.

  4.Навчіть дітей не організовувати зустрічей зі своїми знайомими по інтернету. Поясніть, що люди в чатах не завжди ті, за кого себе видають, і в реальному житті можуть сильно відрізнятися від тих , якими вони здаються в інтернеті. Попередьте, що якщо дитина все ж таки зважиться на зустріч, то нехай призначає її у громадському місці і обов’язково попередить батьків. Краще, якщо ви поїдете разом.

  5.Тримайте комп’ютер там, де вам зручніше контролювати його використання. Встановіть чіткі вимоги щодо користування комп’ютером та інтернетом, і завжди вимагайте їх виконання.

  6.Регулярно проводите час в інтернеті разом з вашими дітьми для того, щоб дізнатися, чим вони там займаються і що їх цікавить. Постарайтеся встановити атмосферу довіри і взаєморозуміння. Не звинувачуєте їх за неприємні випадки в інтернеті, щоб дитина не стала їх від вас приховувати, боячись покарання. Попросіть дитину показувати всі отримані повідомлення, які їм неприємні.

  7.Скажіть дитині, що не можна відповідати на образливі або небезпечні посилання по електронній пошті, в чатах, форумах. Веб-сайти, на яких вони відчувають себе дискомфортно, необхідно негайно залишати.

  8.Найкращий спосіб захистити дітей полягає в установці комп’ютерів в місцях збору всієї сім’ї а не в дитячих кімнатах. Таким чином, батьки можуть іноді поглядати через плече дитини, не будучи йому в тягар. Молодші діти повинні бути під контролем в будь-який час свого перебування в інтернеті.

  9. Якщо є можливість, купіть(або пошукайте в інтернеті) спеціальну програму, яка дає дорослим можливість обмежувати доступ дітей до небажаних ресурсів в Internet. Програма контролює дії дитини і перевіряє контент кожної відвідуваної веб-сторінки. Якщо вона виявляє підозрілу інформацію (порнографія, насильство, релігійні секти і т.п.) то доступ до такої сторінки відразу блокується. Серед таких «захисників” можна виділити: Parental Filter, CYBERsitter, ChildWebGuardian. Згідно з дослідженнями, на сьогоднішній день немає комп’ютерних програм, здатних повністю захистити маленького користувача від доступу до небажаної інформації. Навіть найкращі програмні продукти відсікають не більше 20% потенційно небезпечного контенту. Тому тільки технічними засобами проблему не вирішити, важливий і «людський фактор”. Тобто нормальні відносини дітей і батьків. Уважно стежте за тим, як ваші діти користуються інтернетом, і навчіть їх робити усвідомлений і грамотний вибір.

   

   

   

   140 всего просмотров,  1 просмотров сегодня

  

  Добавить комментарий